Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Enabled
id: Aktif

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Comment
id: Komentar

en: Installed
id: Terinstal

en: Extension
id: Ekstension

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: Not writable
id: Tidak bisa ditulis
