Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Development
it: Sviluppo

en: Enabled
it: Attivato

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Comment
it: Commento

en: Installed
it: Installato

en: Extension
it: Estensione

en: Screenshot
it: Anteprima

en: Not writable
it: Non scrivibile
