Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Development
ja: 開発

en: Enabled
ja: 有効

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Comment
ja: コメント

en: Installed
ja: インストール済み

en: Extension
ja: 拡張子

en: Screenshot
ja: スクリーンショット

en: Not writable
ja: 書き込み不能
