Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Development
jv: Pangembangan

en: Enabled
jv: Urip

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Comment
jv: Komèntar

en: Installed
jv: Dipasang

en: Not writable
jv: Ora bisa ditulisi
