Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (10 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Extension
kn: ವಿಸ್ತರಣೆ

en: Screenshot
kn: ತೆರೆಚಿತ್ರ
