Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया
