Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (9 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Development
ne: विकास

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: View
ne: दृश्य

en: URL
ne: यूआरएल

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: Installed
ne: स्थापित गरिएको
