Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Enabled
oc: Activat

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Comment
oc: Comentari

en: Installed
oc: Installat

en: Screenshot
oc: Captura d'ecran

en: Not writable
oc: Pas accessible en escritura
