Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Status
ps: حالت

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: ID
ps: پېژند

en: Comment
ps: تبصره

en: Installed
ps: لګول شوي
