Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Enabled
pt: Ativado

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Installed
pt: Instalado

en: Extension
pt: Extensão

en: Screenshot
pt: Pré-visualização de ecrã

en: Not writable
pt: Sem permissão para escrita
