Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to sq translation catalogue (8 entries)

en: Status
sq: Gjendja

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Created
sq: Krijuar

en: Comment
sq: Komenti

en: Screenshot
sq: Pamjet

en: Not writable
sq: Jo e shkruajtshme
