Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Created
te: సృష్టితం

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Screenshot
te: తెరపట్టు
