Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Development
tr: Geliştirme

en: Enabled
tr: Etkin

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Comment
tr: Yorum

en: No data.
tr: Henüz yok.

en: Installed
tr: Kurulu

en: Extension
tr: Uzantı

en: Screenshot
tr: Ekran görüntüsü

en: Not writable
tr: Yazılabilir değil
