Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Enabled
ur: فعال

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Not writable
ur: ناقابل تحریر
