Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Development
ar: التطوير

en: Enabled
ar: مفعل

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: عنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Comment
ar: التعليق

en: Installed
ar: مثبت

en: Extension
ar: امتداد

en: Screenshot
ar: اللقطة

en: Not writable
ar: غير قابل للكتابة عليه
