Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Development
ast: Desendolcu

en: Enabled
ast: Activáu

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Installed
ast: Instaláu

en: Not writable
ast: Non editable
