Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Development
hi: उद्विकास

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Installed
hi: संस्थापित
