Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (7 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Development
hy: Ծրագրավորում

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: View
hy: Դիտել

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Installed
hy: Տեղադրված
