Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Development
kk: Дамыту

en: Enabled
kk: Қосылған

en: View
kk: Қарау

en: Created
kk: Құрылған

en: Comment
kk: Пікір

en: Screenshot
kk: Скриншоты

en: Not writable
kk: Жазуға тыйым орнатылған
