Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (8 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Not writable
ku: بۆدەستکاری ڕێگەنەدراوە
