Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Enabled
pt: Habilitado

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Comment
pt: Comentário

en: No data.
pt: Sem dados.

en: Installed
pt: Instalado

en: Extension
pt: Extensão

en: Not writable
pt: Somente leitura

en: Annotation
pt: Anotação
