Integrity (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Core
de: Kernsystem

en: Front Page Slideshow
de: Slideshow auf der Startseite

en: mobile
de: mobil

en: wide
de: breit

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
de: Ein flexibles, färbbares Theme mit vielen Regionen sowie einem Responsive, Mobile-First Layout.

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: narrow
de: schmal

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: integrity Settings
de: Integrity-Einstellungen

en: integrity
de: Integrity

en: Integrity settings
de: Integrity-Einstellungen

en: You can change the title, description and image of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
de: Für jedes Bild der Slideshow können unterhalb die Beschreibung, URL und das Bild angepasst werden.
