Integrity (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Core
fr: Cœur

en: Tabs
fr: Onglets

en: Front Page Slideshow
fr: Diaporama de la page d'accueil

en: wide
fr: large

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
fr: Un thème flexible, adaptatif, <em>mobile first</em>  permettant le changement de couleur composé de plusieurs régions.

en: Site header
fr: Entête du site

en: narrow
fr: étroit

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
