IntelligenceBank DAM Connector (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Loop
pt: Laço

en: Link text
pt: Texto do link

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Debug
pt: Depurar

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Media settings
pt: Configurações da mídia

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: URL to file
pt: URL do arquivo

en: Alternative text
pt: Texto alternativo

en: Remote URL
pt: Endereço Remoto

en: Media Type
pt: Tipo de Mídia

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Upload location
pt: Localização do arquivo carregado

en: File validator
pt: Validador de arquivos

en: "File" media source configuration
pt: Configuração da origem de mídia "Arquivo"

en: Show playback controls
pt: Exibir controles de playback
