Intercept (2.0.20) - en to am translation catalogue (70 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: view
am: ትይታ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Clear
am: አጥራ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: types
am: ዓይነቶች

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Route
am: ፈለግ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት

en: Create referenced entities if they don't already exist
am: የሚጣቀሰው አካል ከሌለ ይፈጠር

en: Sort settings
am: የድርድር ቅንብሮች

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
am: በራሳችው ለተፈጠሩ አካሎች የተመደቡ ጥቅሎች።
