Intercept (all releases) - en to oc translation catalogue (95 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Approve
oc: Aprovar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Terms and Conditions
oc: Condicions Generalas d'Utilizacion (CGU)

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Schedule
oc: Planning

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Status:
oc: Estatut :

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: days
oc: jorns

en: From
oc: De

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Vote
oc: Votar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: End Date
oc: Data de fin

en: By
oc: Per

en: Events
oc: Eveniments

en: Deny
oc: Refusar

en: Profile
oc: Perfil

en: Votes
oc: Vòtes

en: Duration
oc: Durada

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Approved
oc: Aprovat

en: minutes
oc: minutas

en: Clear
oc: Escafar

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Revert
oc: Restablir

en: Results
oc: Resultats

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Copy
oc: Copiar

en: Canceled
oc: Anullat

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: Any
oc: Qual que siá

en: About
oc: A prepaus

en: Rule
oc: Règla

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundle
oc: Paquet

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz temptat d'utilizar un ligam de connexion temporària qu'a expirat. Demandatz-ne un novèl en utilizant lo formulari çaijós.

en: - Any -
oc: - Tot -

en: And
oc: Et

en: View name
oc: Nom de la vista

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Archived
oc: Archivat

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
oc: Avètz ensajat utilizar un ligam de connexion unic d'un sol còp que ja es estat utilizat o ja es pas valid. Demanatz-ne un novèl utilizant lo formulari seguent.

en: Exposed
oc: Expausat

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
