Intercept (8.x-1.0-alpha17) - en to he translation catalogue (130 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: סטטוס

en: Approve
he: אשר

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Audience
he: קהל יעד

en: more
he: עוד

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Item Name
he: שם הפריט

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: Tag
he: תגית

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Summary
he: תקציר

en: Schedule
he: תיזמון

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Manage
he: ניהול

en: Teaser
he: תקציר

en: Event
he: אירוע

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Total
he: סך הכל

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: From
he: מאת

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Revisions
he: גרסאות

en: User role
he: תפקיד המשתמש

en: Vote
he: הצבע

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Maximum
he: מקסימום

en: Customer
he: לקוח

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: By
he: מאת

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: Events
he: אירועים

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Votes
he: הצבעות

en: Duration
he: משך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Approved
he: מאושר

en: Features
he: פיצ'רים

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: author
he: מחבר/ת

en: Revert
he: שחזור

en: Hours
he: שעות

en: Results
he: תוצאות

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Permissions
he: הרשאות

en: Availability
he: זמינות

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Analysis
he: ניתוח המידע

en: Apply
he: החל

en: Simple
he: פשוט

en: Canceled
he: בוטל

en: Mapping
he: מיפוי

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Offset
he: היסט

en: Featured
he: מובלט

en: Any
he: הכל

en: Emails
he: אימיילים

en: Go back
he: חזרה

en: About
he: אודות

en: Embed
he: הטמעה

en: Dates
he: תאריכים

en: Flags
he: נעיצה לרשימות

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Abbreviation
he: קיצור

en: No user
he: אין משתמש

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Upcoming
he: ארועים קרובים

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Neutral
he: ניטראלי

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Full content
he: תוכן מלא

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
