Intercept (8.x-1.0-alpha27) - en to nn translation catalogue (77 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Enabled
nn: Aktivert

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: From
nn: Frå

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Vote
nn: Stem

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Card Number
nn: Kortnummer

en: Start Date
nn: Startdato

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: Role
nn: Rolle

en: Deny
nn: Avslå

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: minutes
nn: minutt

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Select list
nn: Listevalg

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Permissions
nn: Rettar

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Apply
nn: Bruk

en: Featured
nn: Framheva

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
