Intercept (8.x-1.0-alpha31) - en to th translation catalogue (94 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Approve
th: อนุมัติ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: False
th: เท็จ

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Manage
th: จัดการ

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: From
th: จาก

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Vote
th: โหวต

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Card Number
th: หมายเลขบัตร

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End Date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Deny
th: ไม่อนุญาต

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Votes
th: คะแนนโหวต

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Display name
th: ชื่อที่แสดง

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Listing
th: ลิสติ้งธุรกิจ

en: People
th: บุคคล

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Use
th: ใช้

en: Barcode
th: บาร์โค้ด

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Emails
th: อีเมล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Route
th: เส้นทาง

en: Card number
th: หมายเลขบัตร

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: View name
th: ดูชื่อ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี
