Intercept (8.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (90 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Item
hr: stavka

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: more
hr: više

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: On
hr: Uključi

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Tag
hr: Oznaka

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Summary
hr: Sažetak

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Teaser
hr: Mamac

en: Event
hr: Događanje

en: Total
hr: Ukupno

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Header
hr: Zaglavlje

en: From
hr: Od

en: Published
hr: Objavljeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: User role
hr: Korisnička uloga

en: Vote
hr: Glas

en: Authored by
hr: Autor

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Customer
hr: Kupac

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: Desc
hr: Silazno

en: By
hr: Od

en: Template
hr: Predložak

en: Votes
hr: Glasova

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Features
hr: Značajke

en: Parameters
hr: Parametri

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Results
hr: Rezultati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Any
hr: Bilo koji

en: About
hr: Opis

en: Scan
hr: Skeniraj

en: Dates
hr: Datumi

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Upcoming
hr: Nadolazeći

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Asc
hr: Uzlazno
