Intercept (8.x-1.0-beta11) - en to sv translation catalogue (166 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Register
sv: Registrera

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Language
sv: Språk

en: Audience
sv: Målgrupp

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Terms and Conditions
sv: Allmänna villkor

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Event
sv: Händelse

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: User Name
sv: Användarnamn

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Total
sv: Totalt

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: days
sv: dagar

en: View arguments
sv: Argument för vy

en: Off
sv: Av

en: From
sv: Från

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Revisions
sv: Versioner

en: User role
sv: Användarroll

en: Vote
sv: Rösta

en: Authored by
sv: Författad av

en: Disclaimer
sv: Ansvarsfriskrivning

en: Maximum
sv: Största

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Customer
sv: Kund

en: By
sv: Av

en: Example
sv: Exempel

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Deny
sv: Neka

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Profile
sv: Profil

en: Close
sv: Stäng

en: Votes
sv: Röster

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Approved
sv: Godkänd

en: minutes
sv: minuter

en: Clear
sv: Rensa

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Revert
sv: Återställ

en: Hours
sv: Timmar

en: Results
sv: Resultat

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: Denied
sv: Nekad

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Analysis
sv: Analys

en: Copy
sv: Kopiera

en: Simple
sv: Enkel

en: Canceled
sv: Avbruten

en: Mapping
sv: Mappning

en: Barcode
sv: Streckkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Feedback
sv: Respons

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: types
sv: typer

en: Selection type
sv: Typ av urval

en: Any
sv: Alla

en: User Role
sv: Roll för användare

en: Emails
sv: E-post

en: Go back
sv: Tillbaka

en: About
sv: Om

en: Member
sv: Medlem

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Route
sv: Rutt

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Search customer
sv: Sök kund

en: Reservation
sv: Bokning

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Created by
sv: Skapad av

en: Current user
sv: Nuvarande användare

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sv: Du har försökt använda en engångslänk för inloggning som inte är giltig längre. Var vänlig begär en ny med formuläret nedan.

en: - Any -
sv: - Alla -

en: And
sv: och

en: View name
sv: Namn på vyn

en: No user
sv: Ingen användare

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Like
sv: Gilla

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Attendance
sv: Deltagande

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sv: Du har försökt använda en engångslänk för inloggning som antingen redan har använts eller inte längre är giltig. Var vänlig begär en ny genom att använda formuläret nedan.

en: Exposed
sv: Exponerad

en: Reservations
sv: Bokningar

en: My Reservations
sv: Mina bokningar

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Capacity
sv: Kapacitet

en: Equipment
sv: Utrustning

en: @name is required.
sv: @name är obligatoriskt.

en: Save template
sv: Spara mall

en: Change handler
sv: Byt hanterare

en: Closing time
sv: Stängningstid

en: Registrations
sv: Registreringar

en: You are already registered for this event.
sv: Du är redan registrerad för denna aktivitet.

en: View used to select the entities
sv: Vy som används för att välja objekten

en: There is no @label yet.
sv: Det finns ingen @label ännu.

en: Reference type
sv: Typ av referens

en: Time type
sv: Typ av tid

en: 24 hour time
sv: 24-timmarstid

en: 12 hour time
sv: 12-timmarstid

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: An entity field containing a path alias and related data.
sv: Ett objektsfält som innehåller ett sökvägsalias och relaterad data.

en: Create referenced entities if they don't already exist
sv: Skapa refererade objekt om de inte redan finns

en: Sort settings
sv: Inställningar för sortering

en: View own @type
sv: Visa egen @type

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Date (e.g. @format)
sv: Datum (t.ex. @format)

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
sv: Hopsamling som är tilldelad till de automatiskt skapade objekten.

en: Registrants
sv: Registranter

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
sv: Detta fält stöder ersättningstecken. @browse_tokens_link
