Intercept (8.x-1.0-beta12) - en to cs translation catalogue (129 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Approve
cs: Schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Overview
cs: Přehled

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: @type
cs: Typ

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Total
cs: Celkem

en: Status:
cs: Stav:

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: days
cs: dny

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: From
cs: Od

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Location
cs: Místo

en: Revisions
cs: Revize

en: User role
cs: Uživatelská role

en: Vote
cs: Hlasovat

en: Authored by
cs: Autor

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Customer
cs: Zákazník

en: By
cs: Od

en: Example
cs: Příklad

en: Events
cs: Události

en: Deny
cs: Zakázat

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: Votes
cs: Hlasy

en: Duration
cs: Trvání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Approved
cs: Schváleno

en: minutes
cs: minuty

en: Clear
cs: Vymazat

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Select list
cs: Seznam

en: Revert
cs: Vrátit

en: Hours
cs: Hodin

en: Results
cs: Výsledky

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Analysis
cs: Analýza

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Mapping
cs: Mapování

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: types
cs: typy

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: Any
cs: Libovolný

en: User Role
cs: Uživatelská role

en: Emails
cs: Emaily

en: Go back
cs: Krok zpět

en: About
cs: Popis

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Route
cs: Cesta

en: Search customer
cs: Hledat zákazníka

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Použitému jednorázovému přihlašovacímu odkazu již vypršela platnost. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: And
cs: A

en: View name
cs: Název pohledu

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Archived
cs: Archivováno

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
cs: Zkusil(a) jste použít odkaz pro jednorázové přihlášení, který byl již použit nebo už je neplatný. Prosím požádejte si o nové přihlášení ve formuláři níže.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: There is no @label yet.
cs: Zatím není žádný @label.

en: Reference type
cs: Typ reference

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: An entity field containing a path alias and related data.
cs: Pole entity obsahující alias a příslušná data.

en: Create referenced entities if they don't already exist
cs: Vytvořit odkazované entity, pokud ještě neexistují

en: Sort settings
cs: Nastavení řazení

en: Date (e.g. @format)
cs: Datum (např. @format)

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
cs: Bundle přiřazený k automaticky vytvořené entitě.
