Intercept Base (2.0.11) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Remove
it: Elimina

en: More
it: Altro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Event
it: Evento

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Location
it: Posizione

en: Customer
it: Cliente

en: Features
it: Funzionalità

en: Hours
it: Ore

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Locations
it: Posizioni

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: User account menu
it: Menu profilo utente
