Intercept Base (2.0.16) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Remove
hi: हटाएँ

en: More
hi: अधिक

en: File
hi: फ़ाइल

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Management
hi: संचालन

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
