Intercept Base (8.x-1.0-alpha39) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: More
de: Weitere

en: File
de: Datei

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Help
de: Hilfe

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Customer
de: Kunde

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: First Sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: My Account
de: Mein Konto

en: Secondary Menu
de: Sekundärmenü

en: Primary Menu
de: Hauptmenü

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Text Formats
de: Textformate

en: The header area indicates the style element being displayed. The horizontal rules indicate the top and bottom baselines of the rendered element.
de: Der Bereich der Kopfzeile weist auf das Stilelement hin, das angezeigt wird. Die horizontalen Linien verweisen auf die obere und untere Grundlinie des gerenderten Elements.

en: Management
de: Verwaltung

en: Last page
de: Letzte Seite

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
de: Es wurden noch keine Inhaltstypen erstellt. Auf der Seite <a href="@create_content">Inhaltstypen</a> können neue Inhaltstypen hinzugefügt werden.

en: First page
de: Erste Seite

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Showing style guide for @name
de: Styleguide für @name anzeigen

en: Styleguide element entries</h2>
de: Styleguide Elementeinträge</h2>

en: Optional item description.</p>
de: Optionale Eintragsbeschreibung.</p>
