Intercept Profile (2.0.16) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Body
hu: Törzs

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Closed
hu: Lezárt

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Center
hu: Középen

en: Summary
hu: Összegzés

en: Event
hu: Esemény

en: Picture
hu: Kép

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Gallery
hu: Galéria

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Token
hu: Vezérjel

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Tabs
hu: Fülek

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Scan
hu: Átvizsgál

en: Zipcode
hu: Irányítószám

en: Slideshows
hu: Diavetítések

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Wide
hu: Széles

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny
