Intercept Profile (8.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Event
nl: Evenement

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Header
nl: Kop

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Gallery
nl: Album

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Scan
nl: Scannen

en: Zipcode
nl: Postcode

en: Frontpage
nl: Voorpagina

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Your virtual face or picture.
nl: Uw foto of afbeelding.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Equipment
nl: Uitrusting

en: Wide
nl: Breed

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML

en: All content promoted to the front page.
nl: Alle inhoud die wordt aangeraden op de voorpagina.

en: Max 1300x1300
nl: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
nl: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
nl: Max. 325x325

en: Max 650x650
nl: Max. 650x650

en: Narrow
nl: Smal

en: Welcome to [site:name]
nl: Welkom op [site:name]

en: Install %module_name module.
nl: Installeer %module_name-module.
