Intercept Profile (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Body
fa: بدنه

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Closed
fa: بسته شده

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Center
fa: وسط

en: Summary
fa: خلاصه

en: Event
fa: رویداد

en: Picture
fa: تصویر

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Gallery
fa: گالری

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Alignment
fa: تراز

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Apply
fa: تایید

en: Administrator
fa: مدیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Wide
fa: پهن

en: Narrow
fa: باریک

en: Welcome to [site:name]
fa: به [site:name] خوش‌‌آمدید
