Interval Field (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Date
pt: Data

en: Save
pt: Salvar

en: Plain
pt: Plano

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Period
pt: Ponto

en: Interval
pt: Intervalo

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Save field settings
pt: Salvar as configurações do campo

en: Data
pt: Dados

en: Field types
pt: Tipos de campo
