Interval Field (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Date
pt: Data

en: Save
pt: Guardar

en: Plain
pt: Simples

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Period
pt: Ponto final

en: Interval
pt: Intervalo

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Save field settings
pt: Guardar definições de campo.

en: Raw value
pt: Valor Raw

en: Data
pt: Dados

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Saved %name configuration
pt: Configuração %name guardada
