IntlDate (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Date
da: Dato

en: Name
da: Navn

en: Date format
da: Datoformat

en: Time zone
da: Tidszone

en: Pattern
da: Mønster

en: Format string
da: Formatstreng

en: Add format
da: Tilføj format

en: Save format
da: Gem format

en: Custom date format updated.
da: Brugferdefineret datoformat opdateret.

en: Custom date format added.
da: Brugferdefineret datoformat tilføjet.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
da: Vælg et format til visning af datoen. Husk at vælge et format som svarer til feltet, lad f.eks. være med at vise tiden for et felt som kun indeholder en dato.

en: Name of the date format
da: Datoformatets navn

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
da: Det maskinlæsbare navn skal være unikt, og det må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger. Desuden kan navnet ikke være det reserverede ord "custom".

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette formatet %name : %format?

en: - Default site/user time zone -
da: - Standard site/bruger tidszone -

en: Date format: @date_format
da: Datoformat: @date_format

en: Time zone: @timezone
da: Tidszone: @timezone

en: The existing format/name combination has not been altered.
da: Den eksisterende kombination af format og navn er ikke blevet ændret.
