IntlDate (1.0.0) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Language
fi: Kieli

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Format string
fi: Muodon merkkijono

en: Add format
fi: Lisää muoto

en: Save format
fi: Tallenna muoto

en: Custom date format updated.
fi: Oma päivämäärämuoto päivitetty.

en: Custom date format added.
fi: Oma päivämäärämuoto lisätty.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
fi: Valitse päivämäärän esitysmuoto. Varmista että asetat oikean muodon kentälle, esimerkiksi älä syötä kellonaikaa kentälle joka sallii ainoastaan päivämäärän.

en: Format: @display
fi: Muoto: @display

en: Name of the date format
fi: Päivämäärämuodon nimi

en: @name format: @date
fi: @name muoto: @date

en: - Default site/user time zone -
fi: - Sivuston tai käyttäjän oletusaikavyöhyke -

en: Date format: @date_format
fi: Päivämäärän muoto: @date_format

en: Time zone: @timezone
fi: Aikavyöhyke: @timezone

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa
