IntlDate (1.0.3) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: Language
sv: Språk

en: Date
sv: Datum

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Date format
sv: Datumformat

en: Time zone
sv: Tidszon

en: Pattern
sv: Mönster

en: Format string
sv: Formatera sträng

en: Add format
sv: Lägg till format

en: Save format
sv: Spara format

en: Custom date format updated.
sv: Anpassat datumformat uppdaterades.

en: Custom date format added.
sv: Anpassat datumformat lades till.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn. Får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
sv: Välj ett format för visning av datumet. Se till att ställa in ett lämpligt format för fältet. Det vill säga utelämna tid för ett fält som bara har ett datum.

en: Name of the date format
sv: Namn på datumformatet

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: - Default site/user time zone -
sv: - Förvald tidszon för webbplats/användare -

en: Date format: @date_format
sv: Datumformat: @date_format

en: Time zone: @timezone
sv: Tidzon: @timezone

en: HTML Date
sv: HTML datum

en: HTML Datetime
sv: HTML tidsdatum

en: HTML Month
sv: HTML månad

en: HTML Time
sv: HTML tid

en: HTML Week
sv: HTML vecka

en: HTML Year
sv: HTML år

en: HTML Yearless date
sv: HTML datum utan år

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum
