IntlDate (1.1.0) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Language
hr: Jezik

en: Date
hr: Datum

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Format string
hr: Oblik strune

en: Add format
hr: Dodaj oblik

en: Save format
hr: Spremi oblik

en: Custom date format updated.
hr: Prilagođeni oblik datuma osvježen.

en: Custom date format added.
hr: Prilagođeni oblik datuma dodan.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.
