IntlDate (1.1.2) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Language
cs: Jazyk

en: Date
cs: Datum

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Date format
cs: Formát data

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Save format
cs: Uložit formát

en: Custom date format updated.
cs: Vlastní formát data byl aktualizován.

en: Custom date format added.
cs: Vlastní formát data byl přidán.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Format: @display
cs: Formát: @display

en: @name format: @date
cs: Formát @name: @date

en: Date format: @date_format
cs: Formát data: @date_format

en: Time zone: @timezone
cs: Časová zóna: @timezone
