IntlDate (1.2.0) - en to gl translation catalogue (24 entries)

en: Language
gl: Idioma

en: Date
gl: Data

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Date format
gl: Formato de data

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Pattern
gl: Patrón

en: Format string
gl: Cadea de formato

en: Add format
gl: Engadir formato

en: Save format
gl: Gardar formato

en: Custom date format updated.
gl: Formato de fdata personalizado actualizado.

en: Custom date format added.
gl: Formato de data personalizado engadido.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único para o sistema. Só pode conter letras minúsculas, números e guións baixos.

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada
