IntlDate (1.2.0) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Language
ro: Limba

en: Date
ro: Data

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Date format
ro: Format dată

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Pattern
ro: Model

en: Format string
ro: Format șir

en: Add format
ro: Adăugare format

en: Save format
ro: Salvați format

en: Custom date format updated.
ro: Format de dată personalizat actualizat.

en: Custom date format added.
ro: Format de dată personalizat adăugat.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume citibil-mașină unic. Poate conține doar litere minuscule, numere și liniuțe de subliniere.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ro: Alegeți un format pentru afișarea datei. Fi-ți sigur că setați un format corespunzător pentru câmp, de ex. omiteți timpul pentru un câmp care are doar o dată.

en: Name of the date format
ro: Numele formatului de dată

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să fie unic și poate conține doar litere mici, numere și liniuțe jos. În plus, nu poate fi cuvântul rezervat "personalizat".

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți formatul %name : %format?

en: - Default site/user time zone -
ro: - Fus orar site/utilizator implicit -

en: Date format: @date_format
ro: Format dată: @date_format

en: Time zone: @timezone
ro: Fus orar: @timezone

en: The existing format/name combination has not been altered.
ro: Combinația de format/nume existentă nu a fost alterată.

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt
