IntlDate (1.2.0) - en to th translation catalogue (7 entries)

en: Date
th: วันที่

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Time zone
th: เขตเวลา

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงที่ไม่ซ้ำ ประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_) เท่านั้น
