IntlDate (1.0.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Language
hi: भाषा

en: Date
hi: तारीख

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Time zone
hi: समय क्षेत्र

en: Pattern
hi: नमूना

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hi: एक अनूठा मशीन पठनीय नाम. यह केवल लोअरकेस वर्णों, संख्याओं, और अंडरस्कोर हो सकते हैं.

en: @name format: @date
hi: @name प्रारूप: @date

en: Fallback date format
hi: निवर्तन दिनांक के स्वरूप

en: - Default site/user time zone -
hi: - डिफ़ॉल्ट साइट / उपयोगकर्ता समय क्षेत्र -

en: Date format: @date_format
hi: दिनांक प्रारूप: @date_format

en: Time zone: @timezone
hi: समय क्षेत्र: @timezone

en: HTML Date
hi: एचटीएमएल तारीख

en: HTML Datetime
hi: एचटीएमएल दिनांक समय

en: HTML Month
hi: एचटीएमएल महीने

en: HTML Time
hi: एचटीएमएल समय

en: HTML Week
hi: एचटीएमएल सप्ताह

en: HTML Year
hi: एचटीएमएल वर्ष

en: HTML Yearless date
hi: HTML वर्ष रहित तिथि

en: Default long date
hi: डिफ़ॉल्ट लंबे तारीख

en: Default medium date
hi: डिफ़ॉल्ट मध्यम तारीख

en: Default short date
hi: डिफ़ॉल्ट छोटा दिनांक
