Invite (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Sender
nl: Afzender

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Expired
nl: Vervallen

en: Editable subject
nl: Bewerkbaar onderwerp

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
nl: Kies of gebruikers het onderwerp mogen aanpassen.

en: Withdraw
nl: Intrekken

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Used
nl: Gebruikt

en: Usage
nl: Gebruik

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Joined
nl: Lid geworden

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: Withdrawn
nl: Ingetrokken

en: Will be filled with the time the invite was accepted upon registration.
nl: Wordt gevuld met het tijdstip waarop de uitnodiging was geaccepteerd na registratie.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
